logo: מעצבת פנים - מיטל צימבר | איכות עיצובים, לוגו

8 טיפים חשובים בעיצוב מטבחים

לא סתם אומרים שהמטבח הוא אחד החללים החשובים בבית. שם יוצרים את ההזנה לבני המשפחה, מכינים את האוכל, יושבים יחד, פורקים קניות, מפנים ארוחות – הרבה עניין והרבה פעילות.

מכאן שהמטבח צריך להיות מצד אחד מאוד פרקטי, כי יש בו תנועה רוב שעות היום, ומצד שני עליו להיות נוח ונעים לבני הבית, שייהנו לשבת ולעבוד בו.

כשאנחנו מעצבים או משפצים מטבח, חשוב מאוד לשים לב למגוון רחב של פרטים, לחבר בין אנשי מקצוע, לתאם בין אינסטלציה, לחשמל, ריצוף, נגרות ועוד. מדובר בפרויקט מורכב לכל דבר. אבל יש מספר דגשים שחשוב לשים לב אליהם עוד בשלב התכנון, לפני שמתחילים לעבוד.

אם בחרתם לעבוד עם מעצבים, הם ישתפו אתכם בתכנון ואתם תהיו חלק בלתי נפרד מהתהליך העיצובי, אבל במקרה והחלטתם לעשות את הדברים בעצמכם, או להתרכז בעיצוב של חלק אחד מתוך המטבח, ריכזתי לכם כאן שמונה טיפים עיקריים, שיוכלו לעזור בתחילת הדרך, בשלב התכנון:

8 טיפים חשובים בעיצוב מטבחים - מיטל צימבר

1. שימו לב למשולש העבודה

יש מושג כזה שנקרא, משולש העבודה, והוא מתייחס למרחק בין שלושת הפריטים החשובים במטבח: התנור, הכיור והמקרר. רצוי שהמרחק ביניהם יהיה מינימלי, ויאפשר מצד אחד תנועה נוחה בין שלושתם, ומצד שני מקום מספיק מרווח לתנועה בחלל, למקרים בהם יש שני אנשים שעובדים במטבח במקביל.

2. לכו על נעים ופונקציונלי

המטבח הוא באמת סוג של הלב הפועם של הבית, והמקום שבני המשפחה נמצאים בו לא מעט זמן.

מכאן, שכדאי לעצב את המטבח כמקום שיהיה נוח לשבת בו יחד, וליהנות מהאינטראקציה, לפעמים לארח לחברה למי שמבשל ועסוק בהכנות, ולשים לב לפינות נוחות לישיבה. במקביל, יש לוודא שהעיצוב יהיה פונקציונלי, כך שהנוכחות של כולם יחד לא תפריע אחד לשני.

צרו עיצוב נעים ופונקצינאלי  - טיפים לעיצוב הבית

3. הרגישו נוח להכניס צבע

היום אנחנו יכולים לראות הרבה יותר בחירות נועזות של צבעוניות במטבחים, וזה מקסים, כל עוד עושים זאת בצורה מתוכננת שמתאימה לזרימה של הבית.

יש לשים לב לבחירת הצבעים במטבח. חשוב לשמור על איזון כלשהו בין האביזרים והמכשירים, לבין צבע הריהוט עצמו. לדוגמה, אם יש לכם אביזרי מטבח או פריטי נוי בהירים, הם יבלטו יפה על רקע ריהוט כהה יותר.

4. צרו דלפק עבודה פרקטי

היום אפשר למצוא מגוון סוגים של משטחי עבודה, ולא רק משטחי שיש, כמו שהיה נהוג בעבר.

זה בעיקר יכול לעזור בכל הקשור לחיסכון בעלויות ולאפשר בחירה ממגוון צבעים רחב יותר.

הכי חשוב כשבוחרים משטח עבודה, לוודא שיהיה פרקטי ונוח, ועמיד לחומרים בטמפרטורות גבוהות.

צרו דלפק עבודה פרקטי - טיפים לעיצוב הבית

5. התחשבו בפתיחת דלתות

כן כן, יכול להיות שזה לא הדבר הראשון שאתם חושבים עליו כשאתם מדמיינים את עיצוב המטבח שלכם, אבל דלתות הן חלק מאוד חשוב ומהותי במטבח.

החל מדלתות המקרר, דלתות של הארונות השונים, מגירות, תנור, מדיח וכו'. העניין הוא לקחת בחשבון כיווני פתיחה, ולוודא שאין חפיפה בין שתי דלתות פתוחות, או הפרעה לתנועה במטבח.

6. האירו את החלל

מומלץ להציב גופי תאורה מעוצבים מעל אזור הישיבה, ולהתקין תאורה נוספת מעל אזורי העבודה.

אפשר גם להשתמש בדימרים שניתן לשלוט בעוצמתם במהלך שעות היום, ביחס לאור הטבעי המגיע מבחוץ.

האירו את החלל - טיפים לעיצוב הבית

7. הקלו על פריקת מצרכים

חשבו על עצמכם חוזרים מקניות ופורקים את התיקים והשקיות. מאוד יעזור אם יהיה מקום מרווח ונוח לצד המקרר והמזווה, אם זה דלפק או פשוט חלל, בו תוכלו להניח את המצרכים. כך יהיה קל יותר ונעים להתנהל במטבח ביומיום.

8. תנו כבוד לניקיון 

הכיור, האשפה והמדיח, משמשים אותנו ברצף, אחד אחרי השני, כחלק מפינוי הארוחות. כדאי לחשוב על זה ולתכנן שהמעבר בין שלושתם בעת הפינוי יהיה הכי נוח לדיירי הבית.

נותר לי רק לאחל לכם בהצלחה, ואני בטוחה שתיהנו להגשים את מטבח החלומות שלכם.

רוצים להכיר יותר? לשוחח איתי באופן אישי?
השאירו כאן פרטים ואחזור אליכם בהקדם