עיצוב אקלקטי

מה זה עיצוב אקלקטי ?

 

עיצוב פנים אקלקטי (לקטני) מבוסס על יצירת סגנון אישי וייחודי שמשלב בין מספר סגנונות מתקופות שונות, בשלל גימורים וממגוון חומרים שיחד יוצרים מראה מגובש והרמוני. המגמה של עיצוב אקלקטי היא יצירתית ואינדיווידואלית בהרבה ממגמות עיצוב אחרות. היא מאפשרת לשלב ולערבב בין ישן וחדש, זול ויקר, עתיק ומודרני.

עיצוב פנים בסגנון אקלקטי ממחיש פעם אחר פעם עד כמה העולם הוא למעשה קטן וטומן בתוכו שפע של אפשרויות עיצוב שעל אף שהן שונות מצליחות להתקיים יחד בהרמוניה. עיצוב אקלקטי נותן לנו את החופש ליהנות מכל העולמות, להוציא את הילד שבתוכנו, לבטא את ההעדפות שלנו ולא לוותר על שום פרט לטובת אחר. עיצוב פנים אקלקטי מדויק הוא כזה שמצליח לאזן בין סגנונות שונים על ידי דפוס, צורה, מרקם, גימור וצבע. 

כשמדובר על עיצוב פנים בסגנון אקלקטי עדיף לרכוש את שירותיה של מעצבת פנים המומחית בעיצוב אקלקטי כדי שתענה על הצרכים והדרישות שלכם.

עיצוב פנים אקלקטי 

עיצוב פנים של דירות מגורים ובתים פרטיים, יכול להיעשות באמצעות מגוון רחב של סגנונות עיצוב שהבולטים שבהם כוללים את הסגנון המודרני, הסגנון ההייטקיסטי, הסגנון הכפרי הקלאסי וסגנון ה-רטרו (וינטג'). יחד עם זאת, הבחירה בסגנון עיצוב מרכזי לכל סביבת המגורים אינה הכרח המציאות ובשנים האחרונות החל להתפתח סגנון עיצובי נוסף המאפשר לכם ליהנות מכל העולמות הסגנוניים בחלל אחד. סגנון עיצוב זה ידוע בשם עיצוב בסגנון אקלקטי והייחוד שבו בא לידי ביטוי בשילוב בין מספר סגנונות עיצוב בתוך חלל אחד. 

הסגנון האקלטי - מה מאפיין אותו ?

עיצוב פנים בסגנון אקלקטי שם דגש של שילוב בין מוטיבים ואלמנטים שונים המייחדים סגנונות עיצוב שונים, ובכך הוא מאפשר שילוב בין ניגודים המשלימים זה את זה. העקרונות המרכזיים המאפיינים של סגנון עיצב אקלקטי כוללים: 

  • הקפדה יתרה על ניגודיות משלימה - בכל הליך של עיצוב פנים אקלקטי מושם דגש על שילוב אלמנטים עיצוביים המנוגדים זה לזה למראית עין, כאשר השילוב ביניהם יוצר חלל משלים והרמוני.  

  • בחירת חומרי גלם הניתנים לשילוב – סגנון עיצוב אקלקטי שם דגש על שילוב חומרים הניתנים לשילוב על אף היותם מנוגדים זה לזה. בסגנון האקלקטי ניתן בין היתר לעשות שימוש בחומרים מתכתיים לצד שימוש בחומרים טבעיים כגון אבן טבעית ועץ מלא. 

  • צבעים מנוגדים - בניגוד לסגונונת עיצוב אחרים המחייבים אתכם להיצמד לצבעים קרים או חמים באופיים, הסגנון האקלקטי פותח עבור קשת של אפשרויות בכל הנוגע לבחירת הצבעים. באופן זה, ניתן לשלב בין צבעים כהים ודומיננטיים לבין צבעים ניטראליים ובהירים יותר וכל זאת תוך מעבר גוונים בין האזורים השונים. 

ועקרונות נוספים שהקו העיקרי המנחה אותם הוא שילוב בין אלמנטים מנוגדים המשלימים זה את זה.

כיצד מייצרים חלל מגורים בסגנון אקלקטי ?

השילוב בין האלמנטים המנוגדים זה לזה למראית עין, חייב להיעשות באופן מתוכנן ומוקפד וזאת על מנת להבטיח את השילוב המשלים וההרמוני בין האלמנטים השונים. ברוב המקרים, חשוב ומומלץ לשמור על מרחב ניטראלי בו השלם גדול מסך כל חלקיו, ובכך להימנע ממתן דומיננטיות לאלמנט מסוים. שמירה על תשתית ניטראלית לאורך כל הדרך, תאפשר לכם לייצר את השילובים הנכונים בין אלמנטים מנוגדים ובכל זאת מתוך מחשבה על יצירת חלל הומוגני והרמוני. אפשרות נוספת להחלת סגנון עיצוב אקלקטי בסביבת המגורים היא בחירת קו עיצובי אחיד בכל שטח החלל ושילוב פריטי ריהוט ואלמנטים דקורטיביים משלימים, כגון: עיצוב קירות בצבעים חמים יותר ושימוש בפריטי ריהוט מתכתיים. על מנת להבטיח לעצמכם סביבת מגורים אקלקטית המשלבת בין מספר סגנונות עיצוב שונים, קיימת חשיבות רבה לתכנון מוקפד. 

להתייעצות ולקביעת פגישה

050-2527738 התקשרו

 

או השארו פרטים ואחזור אליכם בהקדם