עיצוב סלון כפרי

הסגנון הכפרי הוא אחד מסגנונות העיצוב האהובים ביותר על הקהל הישראלי, וזאת לנוכח החמימות והאינטימיות המאפיינת אותו כסגנון עיצובי באזורים שונים בסביבת המגורים. בכתוב שלפניכם תוכלו למצוא מידע כללי על העקרונות הנלווים לתכנון ועיצוב סלונים ביתיים בסגנון כפרי.

עיצוב סלון בסגנון כפרי – מה חשוב לדעת?

על פניו העניין נשמע פשוט, שהרי כל מה שעיצוב סלון צריך להיות זה נוח ונעים למראה, אך בכל זאת שאלות רבות עולות בפני העומדים לשפץ:
 – מה חשוב יותר עיצוב או נוחות?
 – באיזה בד לבחור?
 – במה להתחשב? 
כחלק מתהליך העבודה אנו בוחנים את היקף השימוש בסלון ולאילו פעילויות הוא משמש, זאת על מנת ליצור סביבת מגורים העונה במדויק על צרכיהם של כלל בני המשפחה. 

מהם העקרונות הנלווים להליכי תכנון ועיצוב סלונים בסגנון כפרי?

עיצוב סלון כפרי חמים, אינטימי ונעים, חייב להיעשות בהתאם למספר עקרונות נלווים עיקריים וביניהם:

•    איזון נכון בין גודל החלל לבין מספר פריטי הריהוט הנחוצים לכם – כפי שציינו לעיל, כל תהליך תכנון ועיצוב סלון בסגנון כפרי, חייב להיעשות בראש ובראשונה בהתאם לגודל החלל העומד לרשותכם ובהתאמה מלאה לסוג וגודל פריטי הריהוט הנחוצים לכם בסביבת הסלון. כאשר מדברים על פריטי ריהוט בסגנון כפרי מדברים ברוב המקרים על פריטי ריהוט "מאסיביים" ודומיננטיים המיוצרים מעץ גושני מלא, ולכן, עיצוב בסגנון כפרי "מתלבש" בצורה הרמונית יותר עם חלל אירוח גדולים. מנגד, תכנון נכון ויעיל של מעצבת הפנים ביחס לגודל והיקף פריטי הריהוט, יסייע לכם לשלב את הסגנון הכפרי בשטח הסלון גם במקרים בהם מדובר בחללים בגודל בינוני או קטן.

•    שימוש במניפת צבעים טבעית ומעודנת – הסגנון הכפרי לסלון מבוסס באופן טבעי על חומרי גלם טבעיים ובראשם עץ מלא המגיע בדרגות כהות שונות, עיצוב פנים כפרי חייב להיות מאוזן גם בבחירת הגוונים הנלווים לפריטי הריהוט הדומיננטיים בשטח הסלון, וכל זאת מבלי לחרוג לשימוש בצבעים עזים ודומיננטיים נוספים. את הסלון הביתי בסגנון כפרי ניתן "לעטוף" באמצעות מוצרי טקסטיל שונים המגיעים בגוונים כגון: אדום, צהוב, ירוק וגוונים מתכתיים יותר לרענון האווירה.

•    מוצרי פרזול מעוצבים – השילוב בין עץ מלא כחומר גלם עיקרי בשטח הסלון הכפרי לבין מוצרי פרזול דקורטיביים, מעניק מימד נוסף  במיוחד כשמדובר על עיצוב סלון כפרי, ולכן, מומלץ לאבזר את פריטי הריהוט מעץ בידיות ורגליות המיוצרות מברזל.

•    איזון נכון בין מקורות תאורה טבעיים למקורות תאורה מלאכותיים – שימוש נכון במקורות תאורה מלאכותיים ושילובם בתוך החלל, יאפשר לכם ליצור את האיזון הנכון בינם לבין מקורות התאורה הטבעיים. ברוב המקרים, מומלץ לבחור במערכות תאורה מרכזיות המספקות תאורה מספקת לכל החלל בהתאם לגודלו, כאשר מערכות התאורה השונות מיוצרות אף הן מחומרי גלם טבעיים.

זאת לצד עקרונות עיצוב נוספים המותאמים לכל גודל חלל אירוח מרכזי בסביבת המגורים. 

איך אתם מדמיינים את הסלון הכפרי שלכם מעוצב?

תרצו שנתכנן יחד עיצוב סלון כפרי?