תחילת הדרך

שיפוץ ועיצוב דירת 5 חדרים בנתניה

בני הזוג, בשנות ה-30 לחייהם, הגיעו למשרדנו לפגישת יעוץ חודשים ספורים לפני לידת בנם השני. אחרי שנים רבות במהלכן חיו בשכירות וחסכו שקל לשקל החליטו שבשלה העת לרכוש דירת 5 חדרים בבניין ותיק הצופה לים שתשמש עבור המשפחה המתרחבת את בית חלומותיהם.

תקציב השיפוץ אותו הקצו השניים לא תאם את היקף העבודה וזמן הלידה המשוער הלך והתקרב, לכן הגדרנו צרכים, בחנו והתאמנו עליויות והגדרנו לו"ז שיאפשר להם לעבור בסמוך ללידה.

תהליך העבודה החל כארבעה חודשים לפני הלידה והעובדה שהאם היתה פחות זמינה גרמה לבן זוגה להיות מעורב מאוד והוא זה שהיה שותף למרבית קבלת ההחלטות. בתקופה הקצרה ומדודה השלמנו את התכנון, תכניות העבודה והביצוע. האם והרך הנולד הגיעו לבית החדש שעות ספורות אחרי שהעבודות הסתיימו בפועל.

כחלק מתהליך העיצוב תכננו מחדש את המטבח, את פרטי הנגרות בסלון, את פינת האוכל וחדרי הרחצה. חדר האמבטיה המיועד לילדים כלל במקור מקלחון ועל כן אינו יעיל לילדיהם הקטנים. הרחבנו אותו על חשבון מסתור כביסה ישן וכך הרווחנו מקלחת מרווחת, ארון איחסון גדול וארון יעודי למכונה ולמייבש כביסה. את חדר הרחצה של בני הזוג הגדלנו על חשבון חדר השינה, מבלי לפגוע בפונקציונליות ובאסתטיקה שלו, כך יצרנו עבורם מקלחון מפנק במרכזו ראש מפל גשם שמאפשר להם להרגע בתום יום ארוך ומפרך.