ג'ינג'ית עם אופי

עיצוב דירת גן בכפר סבא

את דירת הגן בבניין כבן 40 הממוקם באחת השכונות הפסטורליות בכפר סבא, רכשו בעליה החדשים כשהיא מיושנת ומוזנחת. למשרדנו הם הגיעו עוד לפני, בהמלצתה החמה של מתווכת מוכרת ומוערכת הפועלת באיזור, זאת על מנת שנעזור להם לבחור בנכס האידיאלי עבורם.

על אף ששטחה (כ-140 מ"ר) בהחלט מכובד, שטח ניכר ממנה כמעט ולא נוצל הודות לתכנון מיושן ולא מוצלח במיוחד. 

על מנת למצות את המרחב ולשלב את כלל הפונקציות הנדשות בחרנו לשנות חלקים מהמתווה הפנימי. כך למשל ביטלנו את שירותי האורחים המקוריים על מנת ליצור חדר שירות עבור מכונת הכביסה ושפע מקומות אחסון. בכדי ליצור עבור הילדים חדר רחצה גדול, מרווח ומאוורר ביטלנו את מסתור הכביסה המקורי שהיה מיושן ולא פרקטי. בכך הרווחנו עבורם שני ארונות כיור רחבים ופרקטיים שמאפשרים לשלוש הבנות להתנהל בנוחות. בכדי ליצור לבני הזוג סוויטת שינה אלגנטית ומפנקת בחרנו להגדיל את חדר הרחצה החדש על חשבון חדר השינה, שנותר גם אחרי השינוי מרווח ומואר. בנוסף, יצרנו עבורם מבואת כניסה פרטית מהחלל הציבורי לסוויטה עצמה שמבדלת בין האגפים ומייצרת אינטימיות מתבקשת.

על אף ששטח הגינה אינו גדול במיוחד (כ-60 מ"ר) הצלחנו ליצור תשתית איכותית למגוון פונקציות ואיפשרנו המשכיות בינה לבין חללי הפנים. את השטח חילקנו לשני אגפים עקרוניים: האחד מרוצף, בסמוך ליציאה מהסלון ובו פינת ישיבה קז'ואלית ונוחה שמהווה המשך ישיר של הסלון. בחלקה השני התקנו מרבד דשא סינטטי קל לתחזוקה, שנראה נהדר לאורך כל השנה, ומהווה מקום מפלט אולטימטיבי לזמן איכות של ההורים והילדים.

הטמפרמנט הג'ינג'י של בעלי הבית אפשר לנו לתת ביטוי לעיצוב דירה צבעוני, דרמטי ונועז בחללי הבית השונים. מכיוון שמדובר במשפחה צעירה, הקפדנו לעבוד עם פלטת צבעים שתשמור על מרחב קליל, כיפי ורענן התואם את אופיים. הקפדנו לעבוד עם חומרים עמידים ופרקטים שקל יהיה לתחזק בבית בו חיים ילדים קטנים. כך למשל בפינת האוכל יצרנו קיר בעיצוב בריקים, העשוי מאריחי גרניט פורצלן רחיצים ועמידים בפני ספיגה. בנוסף, שילבנו כיסאות אקרילים מעוצבים שניתן לנקות בקלילות ובמהירות. את המראה המבוקש השלמנו בעזרת גופי תאורה פיסוליים אותם התקנו בקומפוזיציות שונות ומסקרנות והם נראים כתכשיטים. עוד בעיצוב הדירה שילבנו פרטי ריהוט בעלי נוכחות עיצובית המשלבים דוגמאות טקסטיל נועזות ואלמנטים עשויים ברזל ועץ טבעי שמייצרים אווירה אורבנית, אלגנטית וצעירה.