דמעות של שמחה

שיפוץ דירת מעטפת נגישה בהוד השרון

הדירה באיזור השרון מיועדת לזוג ושלושת ילדיהם, אחת מהן בעלת צרכים מיוחדים ומתניידת בכיסא גלגלים ותהליך כולו כלל הנגשה מלאה של חללי הבית והמעברים עבורה. לטובת העניין צוות המשרד למד את נושא הנגישות לעומקו וסקיצות התכנון עברו לאישורם של יועצי נגישות.

תכנון הדירה היווה אתגר עצום. קיבלנו לידנו דירת מעטפת שגודלה כ-180 מ"ר ללא חלוקה פנימית או חיבורים לחשמל ואינסטלציה. משך הזמן שעמד לרשותנו עד למעבר עמד על 3 חודשים. כחלק מתהליך העבודה המואץ והמורכב ניהל המשרד את צוות העובדים והספקים הגדול, מה שהצריך הגעה בתדירות גבוהה לאתר וקבלת החלטות רבות וחשובות בזמן אמת.

הנגישות באה לידי ביטוי בכל פרט ופרט, החל מיצירת פתחים ומעברים רחבים במיוחד, בחירת חומרים עמידים בפני בלאי ושחיקה, תכנון פרטי נגרות מיוחדים ושילוב אביזרי עזר לילדה כחלק אינטגרלי מהעיצוב. חדרה של הבת כולל מיטה המותאמת לצרכיה, ארון בגדים ללא חלל תחתון שמפנה מקום לאחסון כסא הגלגלים ופרטי עזר נוספים. חדר הרחצה שתוכנן עבורה מאפשר תנועה מלאה וסנכרון של כיסא הגלגלים.

לבני הזוג חשוב היה לפנק את שני האחים עבורם יצרנו חללים שמעוצבים על פי טעמם, תחביביהם ואוספיהם. פלטת הצבעים בבית שקטה ורגועה שמשלבת טאצ' ססגוני בדמותם של רהיטים ואביזרים שמכניסים צבע ושמחת חיים.